Krüoliidist klaassilm

Krüoliidist klaassilm peegeldab sarnaselt loomulikule silmale ning jäljendab pärissilma väljanägemist plastproteesist paremini. Kui 1 meetri kauguselt peeglisse vaadata ning mõlemad silmad paistavad ühesugused, näitab see kvaliteetset silmaproteesi.

Krüoliidist silmaproteesi valmistamine võtab ühe päeva. Protees valmistatakse ainult patsiendi juuresolekul ning kohandatakse vastavalt individuaalsele silmakoopale ja terve silma värvusele. Silmaprotees sarnaneb kujult poolele kreeka pähkli koorele, millele on kantud silma vikerkest ja pupill ning silmamuna valget osa ehk kõvakesta kattev veresoonte võrgustik. Krüoliidist kunstsilma peab välja vahetama kord kahe aasta jooksul.

Eristatakse kahte tüüpi klaassilmasid: ühe- ja kaheseinalisi. Proteesivalmistaja otsustab konkreetse patsiendi eripärade alusel, millist proteesi talle vaja on.

Üheseinaline klaasprotees valitakse juhul, kui patsiendil on säilinud silmamembraan, kui tema silmamuna on atrofeerunud, kui terve silmamuna on säilinud, ent selle keskosa on kaotanud läbipaistvuse ning silm on pime. Taolisel juhul varjab protees silma tuhmust ning see paigutatakse säilinud silmamunale nagu lääts. Üheseinalist klaasproteesi kasutatakse ka siis, kui pärast silmaeemaldusoperatsiooni on patsiendi silmakoopasse paigaldatud implantaat näodefektide ennetamiseks ning kunstsilma ja proteesi sünkroonse liikumise tagamiseks. Üheseinalise klaasproteesi valmistamine on keeruline – see nõuab tunduvalt suuremat tähelepanelikkust ja oskuslikkust, kui kaheseinalise klaassilma tegemine.

Kaheseinalistel proteesidel on suhteliselt õhukesed seinad (keskmiselt 0,3–0,5 mm), mille vahel on suletud vaakum. See protees paigaldatakse pärast silmamuna eemaldamist lõikuse käigus (enukleatsioon).

Kui 1 meetri kauguselt peeglisse vaadata ning mõlemad silmad paistavad ühesugused, näitab see kvaliteetset silmaproteesi.

kv2

Silma proteesimine

Tuginedes meie meditsiini- kunsti- ja tehnoloogiaalastele teadmistele, kogemustele ja oskustele aitame oma klientidel parandada nende elukvaliteeti, valmistades igaühele just tema elustiilile, silmakoopa kujule ja eripärale, samuti silmavärvile ja muudele omadustele sobivaima silmaproteesi.

Valmistame individuaalseid silmaproteese ja ektoproteese nii lastele kui ka täiskasvanutele.

01

Operatsioonijärgsed proteesid

03

PMMA-protees

05

Proteesid lastele

07

Korduma kippuvad küsimused

02

Krüoliidist klaassilm

04

Ektoprotees

06

Kasutamine ja hooldus

08

Proteesi valik

Meie harukontorid

Valtersi silmaproteeside labori pealabor asub Riias. Meie spetsialistid pakuvad regulaarselt konsultatsioone ja osutavad silmaproteesimisteenuseid mitmetes riikides.

Läti

Riia

Läti

Ventspils

Eesti

Tartu

Eesti

Tallina

Leedu

Vilnius

Leedu

Kaunas

Ukraina

Kijeva

Gruusia

Tbilisi

UK

Nottingham

OÜ Valtersi silmaproteeside labor

Valtersi silmaproteeside labor on ainus täisspektriga silmaproteesimise ettevõte Balti riikides, millel on aastatepikkune töökogemus ja kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistid, kes on omandanud teadmised ja oskused Saksamaal, Venemaal, Suurbritannias ja USA-s.

Riia, Läti
Brivibas 410, Riga, LV-1024

Vastuvõtt: Telefon: +371 29159961 E-post: registratura@vpl.lv
© SIA “Valtera protēžu laboratorija”. Visas tiesības paturētas 2020.

Taotlege konsultatsiooni